Vespa klub Hrvatska

//
  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Reakcija na tzv. "Euro Vespa Festival 2017 Biograd n/M"

E-mail Ispis PDF

evf2Važna obavijest: Vespa klub Hrvatska te niti jedan od naših lokalnih Vespa klubova nema apsolutno nikakve veze sa tzv. "Euro Vespa Festival 2017" susretom koji se navodno održava od 25. do 28. Svibnja u Biogradu n/M.

Iako bi se prema medijskim natpisima dalo naslutiti da se radi o Vespa susretu u našoj organizaciji jer ih ve?ina po?inje sa "Nakon uspješno organiziranih Svjetskih dana Vespe 2015...", niti jedan naš ?lan ne sudjeluje u ovoj organizaciji niti su pojedinci ili udruge koje stoje iza organizacije ovog susreta sudjelovali u organizaciji Svjetskih dana Vespe 2015. Ve? smo neko vrijeme upoznati sa ovim susretom jer smo od tvrtke vlasnika branda Vespa upozoreni da je spomenuti susret a pogotovo sam naziv susreta u suprotnosti sa ugovorima o suradnji. Nakon našeg objašnjenja da se ne radi o nama i našim klubovima, tvrtka je angažirala odvjetni?ko društvo koje se bavi kršenjem autorskih prava i to je sve što o tome znamo.

Nažalost, bez obzira na uspjeh ili (vrlo vjerojatno) neuspjeh susreta, ugled našeg kluba ne?e biti pošte?en. Naime ovime je Hrvatska postala prva zemlja, od prve EuroVespe 1954. u Parizu, koja pokušava iskoristiti održavanje Svjetskih dana Vespe (VWD) uz odobrenje Svjetskog Vespa kluba (VWC) kako bi bez odobrenja nastavila sa održavanjem tzv. "Euro" ili "Svjetskog" susreta vespaša. Iako se ne radi o nama, radi se o našim sugra?anima ?iji je sramotni potez narušio ugled svih vespaša u Hrvatskoj. Obzirom na našu odli?nu suradnju sa gradom Biogradom n/M u organizaciji VWD 2015, najiskrenije se nadamo da gradske vlasti nemaju nikakve veze sa organizacijom ovog susreta.

Podsje?amo da smo se za dobitak organizacije Svjetskih dana Vespe kandidirali još 2009. godine te da smo organizaciju VWD 2015 dobili tek 2012. godine u Londonu, nakon pobjede nad Milanom. Dakle tek šest godina nakon kandidature, jer je Vespa World Days (ex. Euro Vespa) od iznimne važnosti kako za Vespa World Club tako i za sve svjetske klubove te organizaciju nije lako dobiti. Stoga je sramotno da si pojedinci bez ikakvog iskustva u organizaciji ovakvih evenata daju za pravo samostalno dodijeliti organizaciju susreta kojeg nazivaju "Euro Vespa...".

Ukoliko se ovaj susret održi, unaprijed se ispri?avamo svim vespašima u Hrvatskoj i inozemstvu ako su propustili naše ?este obavijesti da to nije naš susret te su samim time o?ekivali veliku posje?enost i zanimljivost uobi?ajenu za naše susrete. Nadamo se da ih to ne?e odbiti od posjete našim susretima, vjerojatno u skoroj budu?nosti i novim Svjetskim danima Vespe u Hrvatskoj jer nam ambicija svakako ne nedostaje.

Obzirom da prema javnim priop?enjima iza organizacije stoji udruga sa imenom u manjem dijelu vrlo sli?nim imenu našeg kluba te udrugom koja je poznata po ovakvim postupcima, nadamo se da ?e u skoro vrijeme nadležne institucije napokon reagirati.

Hvala na razumijevanju.

Vespa klub Hrvatska

Tko je online

Trenutno aktivnih Gostiju: 3 

Prijava

*Samo za ÄŤlanove kluba
1948_125
1955_gs
1975_ts
1999_px
2009_gts
Vi ste ovdje: Naslovnica